موسسه پردازشگران

تماس با ما

02

کتاب آموزش سخنرانی

88

نام محصول:  کتاب آموزش سخنرانی

 

3

 

 


معرفی محصول:

سخن و سخنوری قدمتی به وسعت تاریخ دارد بی شک از زمان خلقت حضرت آدم ابوالبشر تاپایان زندگی انسان ها یکی از امتیازات نسبت به سایر موجودات سخن گفتن است و همین قدرت تکلم عامل موفقیت های انسان هم بوده است. انسان هایی که مهارت و تبحر کامل در سخنوری دارند از سرعت عمل بهتری نسبت به دیگران برای رسیدن به موفقیت ها برخوردارند. البته عوامل دیگری هم برای انتقال مطالب وجود دارد که می توان به قدرت قلم اشاره کرد اما قلم ها هرچقدر زیبا باشند برای بازگو کردن آنها، نیازمند بیان زیباتریست. در طول تاریخ، علما و دانشمندانی که از قدرت بیان برخوردار بوده اند مؤثرتر بوده اند، بیان خداوند تبارک و تعالی: (قولوا للناس حسنا): با مردم به نیکی سخن بگویید؛ بر اهمیت موضوع می افزاید.

بیان امیرالبیان، علی علیه السلام، مولای متقیان و پارسایان، در موارد متعدد در باب سخن، حجت دیگری است تا به صورت وسیع تر به این موضوع پرداخته شود.

بدون شک، انگیزه اینجانب از نگارش سطور این کتاب، یک انگیزه دینی و الهی بوده است. بنده سال ها به عنوان روحانی و مبلغ در بلاد مختلف این سرزمین به تبلیغ مشغول بوده ام و نیاز طلاب علوم دینی و همچنین مسئولین و صاحبان این سخن را به این فن خوب می دانم و بسیار دیده ام دوستان در ایام تبلیغی برای انجام وظیفه، بیشتر از مجموعه کتاب های آماده سخنرانی برای یک فصل تبلیغی استفاده می کنند. اما من در این کتاب کوشیدم تا به دوستانم «ماهیگیری یاد بدهم تا اینکه بخواهم به آنها ماهی هدیه بدهم». و نیز معتقدم اگرچه برخی از دوستان از نعمت بیان برخوردارند اما این فن ریزه کار هایی دارد که جز با تمرین فراوان و استفاده از تجربیات حاصل نمی گردد. باتوجه به غنای فرهنگی فرهنگ غنی ای که در تمام علوم داریم کوشیدم تا به روش علمی و منطقی و به صورت کاربردی مطالب را ارائه کنم. سال هاست بیشتر کتاب هایی که در این زمینه تألیف شده از ترجمه غربی ها به خصوص کتاب سخنرانی دیل کارنگی بوده است (البته بنده هم در جاهایی هم استفاده کرده ام) اما سعی کرده ام خمیر مایه اصلی این فن را از متون کتب دینی به خصوص کتاب های زندگی ساز قرآن و نهج البلاغه  و روایات گرفته و آن را انتقال دهم. در فصل پایانی کتاب بسیار ضروری دیدم تا پیرامون مبحث مغالطه و جدل و مناظره هم بیانی داشته باشم چرا که هدف از نگارش کتاب مهارت سخنرانی و همچنین مصون ماندن از آفت های این فن مهم بوده است.

در پایان به این نکته مهم اذعان و اعتراف دارم که هنر سخنوری تبلیغ دین اگرچه نیازمند ابزاری است که در این کتاب بر آن اشاره شده اما نباید این مهم را فراموش کنیم  که اگر لطف خدا و عنایات ویژه اهل بیت علیهم السلام نباشد نمی توانیم در این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشیم که همه اینها با توکل بر خدا، توسل بر ائمه علیهم السلام، اخلاص  و پاکی قابل تحصیل است و یادمان باشد که قبل از آنکه گوینده ی قابلی باشیم باید بیاموزیم که مستمع قابلتری باشیم.


خصوصیات:

– رقعی

– جلد ۴ رنگ سلفون براق

– ۴۰۰ صفحه داخلی ۲ رنگ


کاربرد:

–          روحانیون و ائمه جماعات

–          پژوهشگران مذهبی

–          مبلغین و کارشناسان بهداشت و سلامت

–          دانشجویان و دانش آموزان

–          هدیه فرهنگی سال نو


مطالب مرتبط:

خریدسالنامه سبک زندگی۱۳۹۲

نمای صفحات داخلی سالنامه سجاده نیاز ۱۳۹۲

نرم افزار تقویم سجاده نیازسال ۱۳۹۲


DOWNLOAD0630505002

 

 


 

امتیاز دهی شما:       100 امتیاز200 امتیاز300 امتیاز400 امتیاز500 امتیاز (No Ratings Yet)
Loading...

 


آیا شما این محصول ما را به دیگران توصیه می کنید؟

Loading ... Loading ...

.

  • مشخصات کلی
  • مشخصات فنی
  • شناسنامه محصول
  • محصولات دیگر

ديدگاه ها: