موسسه پردازشگران

تماس با ما

02

کاهش ۲۵ درصدی آسیب‌های اجتماعی و طلاق در بین جوانان

اخبار

به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان, محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان صبح امروز در جلسه ستاد ملی ساماندهی جوانان اظهار کرد: مجمع ملی جوانان جهان اسلام ۱۵ سال است که فعالیت می کند اما ایران در این سال ها هیچ گونه جایگاه اجرایی نداشته است.

وی با بیان اینکه در اجلاس ملی جوانان جهان اسلام که در باکو برگزار شد؛ رایزنی‌های زیادی صورت گرفت، افزود: در اجلاس استانبول توانستیم جایگاه مشخصی را در حوزه جوانان کسب کنیم.

معاون امور ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه پیوستن به این اجلاس می تواند دستاوردهای بزرگی برای جوانان داشته باشد, گفت: نایب رئیسی امور بین الملل این مجمع دستاورد بزرگی برای ایران است  و باید یک جوان با سمت غیر دولتی برای این سمت کاندید شود.

تندگویان بیان کرد: : اولین دستاورد ما در این اجلاس پیشنهاد شبکه ملی گردشگری جوانان ایران بود که این شبکه بعد از ۵ ماه توانست به صورت فعال فعالیت کند.

وی با بیان اینکه این شبکه تنظیم داخلی گردشگری جوانان و نوجوانان را انجام می دهد، بیان کرد: پیشنهاد ما به اجلاس این بود که ایران دفتر گردشگری جوانان کشور های اسلامی را بر عهده بگیرد.

معاون امور ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: طرح شبکه ملی گردشگری در این مجمع پذیرفته شده است و ۲ ماه فرصت برای برنامه ریزی  داده شده است .

وی خاطرنشان کرد: در این شبکه می توانیم تمام جوانان کشور های اسلامی را دور هم گرد آوریم و اردوهای پژوهشی، علمی و تفریحی و تاریخی برگزار کنیم.

تندگویان در خصوص اتفاقات اخیر در حوزه ازدواج جوانان افزود: ازدواج سفید در بین جوانان یک اتفاق اقتصادی نیست و وزارت ورزش و جوانان راهکارهایی را برای جلوگیری از این موضوع ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه موضوع آموزش اجباری قبل از  ازدواج بسیار مهم است، بیان کرد: مجلس و سایر نهادها می توانند در این زمینه اثرگذار باشند.

وی با بیان اینکه مشاوره و آموزش های اجباری قبل از ازدواج در تمام استان ها اجباری شده است، گفت: ۷۰ درصد از مراجعات را مجردها تشکیل می دهند.

تندگویان افزود:  بهتر است افرادی که مجرد هستند یا قصد ازدواج را دارند در این دوره های آموزشی شرکت کنند.

وی با بیان اینکه دستگاه‎های ما نباید به محض ورود این افراد به این دوره ها جرم نگاری کنند، ادامه داد: آنها با مراجعه به این دوره ها باید راهنمایی شوند.

تندگویان با بیان اینکه این آموزش‌ها و مشاوره‌ها در مراکز ما به صورت رایگان برگزار می شود, تاکید کرد: با توجه به همکاری دستگاه‌های اجرایی شاهد کاهش ۲۵ درصدی آسیب های اجتماعی و طلاق در بین جوانان هستیم.

وی با بیان اینکه امروز کشور درگیر یک جنگ جدید شده است، گفت: وضعیت اقتصادی کشور غیر قابل انکار است و باید باور جنگ در بین جوانان به وجود آید.

تندگویان خاطرنشان کرد: امید بخشی به جوانان یکی از وظیفه های اصلی ماست.

ديدگاه ها: