موسسه پردازشگران

تماس با ما

02

جوانان نباید برای آغاز زندگی مشترک سخت‌گیری کنند

اخبار

سید رضا فراهانی روانشناس  و مشاور خانواده در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص اضطراب در افراد و راه های مقابله با آن اظهار کرد: کمتر پیش می‌آید افراد مضطرب به موقع نزد روانشناس بروند و مشکل خود را حل کنند.

 وی با بیان اینکه ساده‌ترین فعالیت‌های لذت‌بخش می‌تواند از اضطراب افراد بکاهد و آرامش را به آنها برگرداند، افزود:انجام دادن برخی از فعالیت‌های لذت‌بخش می‌تواند یک سری عصب‌های جدید در هیپوکامپوس تولید کند، هیپوکامپوس، ناحیه‌ای در مغز است که احساسات افراد را کنترل می‌کند.


بیشتر بخوانید: راهکارهای مناسب غلبه بر اضطراب و استرس به هنگام یادگیری 


ورزش و رقابت

فراهانی بیان کرد: انجام دادن حرکات ورزشی، یکی از فعالیت‌هایی است که اضطراب را از فرد دور می‌کند و به او آرامش می‌دهد، همچنین وقتی فرد وارد رقابت‌های ورزشی مانند فوتبال می‌شود، اعتماد به نفس و احساس شادی در او افزایش پیدا می‌کند در واقع حس رقابت، اعتماد به نفس را بالا می‌برد.

وی با بیان اینکه انجام دادن فعالیت هایی مانند بافتنی، حداقل دو بار در هفته حال بد و اضطراب را درمان می‌کند، ادامه داد: این فعالیت، توجه فرد را از درد ذهنی یا جسمی منحرف کرده و موجب آرامش او می‌شود و در عین حال از فشار خون می‌کاهد.

این روانشناس با بیان اینکه که غذا درست کردن برای کسی که دوستش دارید آرامش‌بخش است، است: به دلیل اینکه فرد هنگام غذا درست کردن، مراقب است تا طعم غذا خوب باشد، فرصت پیدا نمی‌کند به موضوعات ناراحت‌کننده فکر کند.

این روان شناس گفت: در صورت امکان پیاده‌روی تا محل کار جلوی افکار منفی و فکر کردن بیش از حد به موضوعات ناراحت‌کننده را می‌گیرد.

ديدگاه ها: