موسسه پردازشگران

تماس با ما

02

چگونه او را عاشق تر کنیم

02

چگونه او را عاشق تر کنیم

 

در سلسله نیاز هایی که برای انسان در نظریات روان شناسی قائل شده اند به طور کلی ۴ نیاز روحی اساسی وجود دارد :نیاز به دوست داشتن ودوست داشته شدن ، نیاز به تعلق داشتن ، نیاز به داشتن تصور ذهنی خوب از خود و نیاز به آزادى مبتنی بر منطق و اما خواستههای همسرتان از شما…

بر همین اساس و مبتنی بر نیاز های پایه ای که هر انسان به آن احتیاج دارد می توان روابط زوجین را هم بهبود بخشید . در ادامه با ما همراه باشید تا راه های ساده ای را به شما پیشنهاد دهیم تا با احساس خوشبختی بیشتری در کنار همسرتان زندگی کنید.

ده راه ساده برای کم کردن فاصله بین همسران

این دستورات مختص به زوج خاصی نیست ؛ اینها ده پیشنهاد جادویی است که ممکن است تعداد بسیار زیادی از زنان را راضی نگاه دارد.

۱- به او بگویید که دوستش دارید :

هر کسی دوست دارد تایید شود و بداند که اطرافیان او را دوست دارند .بهترین راه برای تایید همسرتان – که برایش بسیار مهم است –این است که خیلی ساده هر روز به او بگویید دوستش دارید . گاهی دستانش را بفشارید و این جمله را زمانی که شما را بدرقه می کند ، بگویید .

فقط خالی کردن برنامه روزانه برای با هم بودن کافی نیست بلکه باید برای این زمان برنامه ریزی کنید و به خود ثابت کنید که برای عزیزترینهای زندگی تان عشق و احترام قائلید.

۲. درک کردن و بخشش داشتن :

روزهایی هست که همسرتان اشتباهاتی انجام دهد و یا کمتر به شما رسیدگی کند . همیشه به خاطر داشته باشید که هیچ کس کامل نیست . در این مواقع خواسته همسرتان این است که او را درک کنید و او خود را سزاوار بخشش شما میداند . بدانید که هیچ رابطه ای بدون بخشش دوام ندارد.

۳. گفتگو کنید :

نگذارید کار به جایی برسد که هیچ حرفی با همسرتان نداشته باشید. درباره بچهها ، کارتان و حتی آب و هوا با هم صحبت کنید. چرا که گفتگو نکردن اولین جرقههای یک رابطه سرد است.

۴. وقتی برای همسر و فرزندانتان اختصاص دهید :

این زمان به دست شما محقق میشود و باید کیفیت با هم بودن را بالا ببرید یعنی تمام طرحها و برنامههای آن روز را به میل آنها هماهنگ کنید . فقط خالی کردن برنامه روزانه برای با هم بودن کافی نیست بلکه باید برای این زمان برنامه ریزی کنید و به خود ثابت کنید که برای عزیزترینهای زندگی تان عشق و احترام قائلید.

۵.بیشتر بگویید بله به جای نه:

عادت به منفی نگری و مخالفت شما را از عزیزانتان دور می کند . سعی کنید دربرابر بعضی خواستهها نه نگویید . با گفتن همین کلمه ساده «بله» همسرتان را متعجب و خوشحال کنید. البته زیاده روی نکنید.

۶.خوب گوش دهید:

همسرتان را با این مهارت می توانید عاشق تر کنید . همسر شما فقط گوشهای شما را برای شنیدن نمیخواهد بلکه باید با قلبتان به او گوش دهید و او را بفهمید .

۷. دلبستگی و مهربانی:

چقدر در طول روز به همسرتان می گویید لطفا یا متشکرم . متاسفانه بعضی از زوجین فراموش می کنند با هم مهربان باشند و این کلید موفقیت را در زندگی از دست می دهند . آنها فکر می کنند چنین کلماتی که در جهت احترام به طرف مقابل است صمیمیت را کاهش می دهد . در صورتی که این پندار اشتباه است.

خواسته همسرتان این است که او را درک کنید و او خود را سزاوار بخشش شما میداند . بدانید که هیچ رابطه ای بدون بخشش دوام ندارد.

۸. بعضی از وظایف خانه و کودک را با هم تقسیم کنید:

یکی از مهم ترین دعواهای زناشویی بر سر همین مساله جزئی است.خرده کاریهای خانه و بچهها تنها مسائل همسرتان نیستند چه خوب است کمی غرور و سبقه خانوادگی خود را کنار بگذارید و با این کار زندگی شیرین تری داشته باشید . شاید اوائل سخت باشد اما خود کم کم معجزه اندک کمک به همسر را خواهید دید .گاه ایجاد این تنوع ها برای همسرتان خستگی روحی او را از بین می برد.

۹. اوغات فراغت و برنامه ریزی:

این روزها بگذارید او آزاد باشد و نگران بچهها ، شما ؛ خانه ؛ و .. نباشد . بگذارید در این اوقات فراغت به خود و خواستههای شخصی اش برسد .اگر همسر شما شاغل است در ساعات بیکاری او و اگر همسرتان شاغل نیست خود به او مرخصی دهید تا احساس آزادی کند و به خود رسیدگی کند و علائقش را پی گیری کند .

۱۰. به او سفارش کنید و خود نیز مراقب سلامت روحی و جسمی خودتان باشید:

بساری از مردان مراقب سلامتی خود نیستند و این برای همسرانشان مشکل بوجود میآورد و این افراد به سلامتی طرف مقابل هم اهمیت نمی دهند ولی به خاطر داشته باشید همسرتان نمی تواند مدام دنبال شما باشد. چرا که او عشق شما و همسر شماست نه مادرتان و از طرفی خود نیاز به توجه دارد ؛ پس به سلامتی خود و او اهمیت دهید .

منبع : جهان نیوز

 

ديدگاه ها: