موسسه پردازشگران

تماس با ما

02

محبت تان را احتکار نکنید , مهربان ترین همسر باشید

02

محبت تان را احتکار نکنید , مهربان ترین همسر باشید      

 

یکی از مهمترین ویژه گیهای فطری انسان محبت است. اگر دوست دارید همسرتان را تحت تاثیر قرار دهید و مورد احترام و توجه او باشید و زندگی تان از روز مرگی نجات پیدا کند و احساس کنید برای همسرتان تازگی دارید بد نیست نگاهی به این مطلب بیندازید. هیچ گاه نباید غرور و یا کمرویی مانع ابراز عشق و علاقه شود، یا در طول زمان مشکلات زندگی و گاه مشاجرات و درگیری ها باعث شود ابراز عشق و علاقه ترک شود بلکه باید همواره و در همه حالات زندگی طوری رفتار کنیم که فضای عاطفی از بین نرود و جایی برای گفتن جملات عاشقانه و البته صادقانه بماند؛ چرا که برخی زنان می پندارند مردها به خاطر روحیه ی خاص مردانه شان اهمیتی به این حرف ها نمی دهند و نیازی به شنیدن عبارات محبت آمیز و دلنشین ندارند در حالی که تجربه و تحقیقات روانشناسی، نادرستی این مطلب را اثبات کرده است.

در مردان هر چقدر هم که به ظاهر والامقام و قوی باشند، باز هم لایه هایی از دوران کودکی باقی می ماند که آنها را نیازمند دلداری می کند.

اگر جزء آن دسته از زنانی هستید که در زندگی مشترک دچار روزمرگی شده اید و به دنبال راه کارهایی برای ابراز عشق و علاقه خود به همسرتان هستید و به اصطلاح می خواهید رمانتیک ترین باشید به این راهکارها توجه کنید.

اواخر ساعت کاری اش با او تماس بگیرید و بگویید: «سلام آقا، ببخشید من امروز از وقتی همسرم از خونه رفته دلم براش تنگ شده سرم داغ شده ، قلبم یخ زده ، دستام می لرزد . رفتم دکتر ولی اون فقط تو نسخه ام اسم همسرم رونوشت دکتر می گفت فقط کافیه اونو ببینی تا یخ های قلبت باز بشه و سرحال بشی، شما اگه همسرم رو دیدید بهش بگید امروز خودشو زودتر برسونه تا من دوباره شاد بشم.» مطمئنا تمام لحظاتی که شما این پیغام های مثبت را برای همسرتان می فرستید او با لبخند و سکوت در حال گوش دادن به صدای شماست و در فکر اینکه باید زودتربه خانه بر گردد.

استفاده از این گونه جملات کار ساده ای نیست بلکه هنری است که مهارت خاص می طلبد. اگر روح صداقت نداشته باشند و در لحظات خاص زندگی و حالات ویژه ای ـ که تشخیص آن به عهده ی خودتان است ـ گفته نشوند، دلربایی خود را از دست می دهند و حالت کلیشه ای و خسته کننده ای پیدا می کنند. خداوند ، سرمایه مهر و محبت را در آغاز زندگی مشترک، بین زن و مرد قرار می دهد و محافظت و نگهبانی از آن را بر عهده خود آنها نهاده است و این انسان است که باید از این سرمایه، به نحو احسن استفاده کند. یکی از راه های نگه داری و تقویت این محبت، بروز آن است.

محبت تان را احتکار نکنید , مهربان ترین همسر باشید

یک کارت دعوت درست کنید و پس از نوشتن جملات محبت آمیز در آن، از همسرتان برای صرف شام یا ناهار دعوت کنید. نشانی خانه خودتان را روی کارت بنویسید و او را به صرف شام و یا غذایی رویایی در بهترین و آرام ترین مکان دنیا که همان منزل تان است دعوت کنید. این کارت را می توانید در کیف یا ماشین او یا در جایی که بعد از خارج شدن از منزل آن را ببیند قرار دهید. بدین ترتیب می توانید به مراسم صرف شام که به مرور زمان امری عادی شده است رونق ببخشید و وی را مشتاقانه تر به سمت خانه هدایت کنید.

محبت تان را احتکار نکنید ، محبت تنها سرمایه ای است که با خرج کردن کم نمی شود.

می توانید خوراکی مورد علاقه اش را در بسته بندی زیبا داخل کیف و یا ماشینش قرار دهید و روی آن بنویسید:

از این همه تلاشی که می کنی ، سپاسگزارم.        

 

            پورتال سیمرغ

ديدگاه ها: