موسسه پردازشگران

تماس با ما

02

۱۲ راز مهم روابط زوجهای شاد و موفق

02

۱۲ راز مهم روابط زوجهای شاد و موفق          

 

چرا بعضی از زوجها کامل به نظر می رسند؟ این به خاطر این نیست که زندگی آنها راحت تر یا عالی تر از شماست، بلکه آنها می دانند که چگونه کار یکنواخت و طولانی روزانه را از روابطشان حذف کنند. برخی از شیوه هایی که این زوجهای شاد به کار می برند را به زندگی عاشقانه خود راه دهید.

۱) دوباره عاشق شوید. برای عاشق شدن یک تصمیم خود آگاهانه بگیرید. هر چه بیشتر مثل عاشق ها رفتار کنید، بیشتر باورتان می شود که عاشق هستید.

۲) زمانهای خوب را به خاطر بیاورید. با زوج خود طوری رفتار کنید که در آغاز ارتباطتان می کردید. لیستی از کارهایی که برای لذت بردن از با هم بودنتان انجام می دادید تهیه کنید و هر چیز جدید مفرح دیگری را به آن اضافه کنید. آنها را ترتیب داده و اجازه بدهید تا اتفاق بیافتند.

۳) به زوج خود کمک کنید تا احساس کند بیشتر دوستش دارید و در عشق احساس امنیت کند تا اینکه او با شما خودمانی شود و بدون هیچ ترسی از اینکه مورد سرزنش یا قضاوت قرار بگیرد، احساساتش را بیان کند. تمجید و ستایش کنید و همدیگر را در آغوش بگیرید. رفتار های کوچک، بزرگترین بیانات را می سازند.

۴) تصمیم یک طرفه نگیرید: از بسیاری لحاظ، شما یک تیم هستید، بنابراین مثل یک تیم عمل کنید. در مورد مسائل کوچک و بزرگ با هم تصمیم بگیرید، با یکدیگرچک کنید و برای تحقق آن تلاش کنید.

۵) به غیر از حضور فیزیکی حضور فکری هم داشته باشید. با ذهن خود تمرین کنید تا در آن لخظه باشید نه در فکر کار یا رنگ جدیدی که می خواهید به آشپزخانه تان بزنید یا بردن سگتان پیش دامپزشک.

۶) به سر و وضع و ظاهر خود توجه کنید. برای روی فرم بودن و خوب به نظر رسیدن برای یکدیگر وقت بگذارید. مهم است.

۷) هماهنگی با یکدیگر را تقویت کنید. زوج هایی که دچار بحران می شوند به نکته هایی که در آن اختلاف دارند، توجه می کنند، در حالیکه آنهایی که عاشق هم هستند با اینکه در شباهت ها صفرند این اختلافات، زیبا و جالب به نظرشان می رسند. با فعالیت هایی که طرح می کنید تا با هم انجامشان بدهید، این هماهنگی را ایجاد کنید. اگر چیزی که همسرتان انتخاب می کند را دوست ندارید، اعتراض نکنید، دفعه ی دیگر نوبت شماست.

۸) سرزنش نکنید. جای سرزنش و انتقاد را به راه حل و تسلیم شدن بدهید. اگر با هم باشید مشکلات حل می شوند. نزدیک هم بنشینید. دستان همدیگر را بگیرید. صورت و موهای یکدیگر را نوازش کنید. شوخ طبع باشید. آخرین باری که با هم خندیدید کی بود؟ برای اینکه این حس را در خودتان ایجاد کنید، یک فیلم کمدی کرایه کنید.

۹) ترتیب یک شب بیاد ماندنی را بدهید. زوج های باهوش می دانند که شب خوب همیشه اتفاقی نیست. مانند هر چیز دیگری نیاز به زمان و نقشه دارد.

۱۰) حقیقت را پیدا کنید. فکر هم را نخوانید. ممکن است فکر کنید که می دانید اما قادر به تصور آن نیستید. ممکن است اعتقاد داشته باشید که او می داند اما این هم قابل قبول نیست. همیشه سوء تفاهمات و سوء تعبیرها را از بین ببرید.

۱۱) منصفانه بحث کنید. فقط با قرار قبلی. زمان مشخصی را در نظر بگیرید تا در مورد مشکلی گفتگو کنید و خود را فقط محدود به همان موضوع بکنید. هنگامیکه می دانید که یک کتاب دعا شکایت و انتقاد در کمین شما است، بهتر است که بی خیال باشید و از با هم بودنتان لذت ببرید.

۱۲) یک بازنگری فراهم کنید. حتی زوج های صمیمی نیاز به زمانی دارند که تنها باشند. آن را شخصی نکنید و باعث نشوید که طرف مقابل از نیاز به تنهایی احساس گناه بکند. فقط هنگامیکه دارید بازنگری می کنید (حداکثر ۱ روز) وهنگامیکه از آن حالت خارج می شوید به یکدیگر اطلاع دهید.      

                پورتال سیمرغ

 

ديدگاه ها: